Dlaczego zegarki automatyczne są drogie

Podobają Ci się zegarki automatyczne? Chciałbyś sobie kupić jeden z takich, ale hamuje cię ich wysoka cena? Nie wiesz czym ona jest spowodowana? W tym artykule zamierzamy ci wyjaśnić, co sprawia że zegarki automatyczne są droższe od innych i dlaczego warto wydać na nie pieniądze. Odpowiedź na pytanie dotyczące wysokich cen zegarków automatycznych, kryje się w skomplikowanym mechanizmie ich działania. Zegarek automatyczny, pomimo że z zewnątrz niewiele różni się od zegarków kwarcowych, swoje piękno skrywa w środku. Pod kopertą. Tam właśnie został umieszczony bardzo precyzyjny mechanizm działania.

 Outlet z zegarkami

Duża liczba kół zębatych oraz serce każdego zegarka automatycznego, czyli sprężyna. Jej nakręcanie sprawia, że zegarek prawidłowo działa. Co więcej, mechanizm automatycznych zegarków został pomyślany w taki  sposób, aby nawet kiedy przez kilka dni nie używamy go, zapewniać możliwość prawidłowej pracy. Dzieje się tak dzięki temu, że sprężyna posiada specjalną konstrukcję, pozwalająca na zachowanie jej pewnej rezerwy siły.

 

Tak skomplikowana i wymagająca budowa zegarków automatycznych przekłada się na równie wysokie ceny, które będziemy musieli za nie zapłacić. Oczywiście wcale to nie oznacza, że za dobrej jakości zegarek automatyczny musimy zapłacić kilka tysięcy złotych. W sprzedaży są przyzwoite zegarki automatyczne, które można mieć już za 500 złotych. Jeśli jednak mamy sprecyzowane wymagania dotyczące wyglądu i funkcji, jaki konkretny zegarek powinien posiadać, musimy przygotować się na wydanie większej kwoty pieniędzy.