Folia strechowa – pakowanie przesyłek może być proste i przyjemne!

folia stretchowa

Podczas pakowania produktów do transportu niezwykle ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Dotyczy to zarówno samodzielnego przewożenia rzeczy podczas przeprowadzki, jak i wysyłek zleconych kurierowi. Niezależnie od okoliczności, prawidłowe zapakowanie przesyłki jest podstawą dostarczenia jej bez uszczerbku. Folia strechowa gwarantuje stabilność pakunku i chroni go przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Wszelkiego rodzaju przesyłki są narażone na działanie czynników zewnętrznych oraz mechaniczne uszkodzenia, ale można im bardzo łatwo zapobiec. Folia strechowa w idealny sposób zabezpieczy towar przed zarysowaniem, związkami chemicznymi, wilgocią, deszczem, śniegiem oraz kurzem i brudem. Dzięki niej mamy pewność, że przedmioty dotrą na miejsce w idealnym stanie. Folia strechowa to popularny sposób na zabezpieczenie przesyłek ze względu na wiele zalet tego materiału. Nie tylko jest na tyle odporna, żeby nie uszkodzić się podczas trudnych warunków, ale też daje dużą wygodę w jej stosowaniu.

Zalety folii strechowej

Folia strechowa charakteryzuje się dużą rozciągliwością, dzięki czemu ściśle przylega do pakunku. Jest dużo bardziej wytrzymała i grubsza niż folia spożywcza, więc nie rozrywa się podczas zawijania paczek. Nie jest sztywna, więc daje możliwość nałożenia na nawet najbardziej nieregularne przedmioty jak krzesła, rowery, fotele, czy biurka. Ogromną zaletą jest ochrona przed wilgocią, dlatego warto używać jej również do zabezpieczenia sprzętów, które chcemy przechować w okresie jesienno-zimowym w piwnicy, czy na strychu. Dzięki folii strechowej meble nie będą narażone na czynniki zewnętrzne i spokojnie mogą być przechowywane w niesprzyjających warunkach.

Dzięki swojej wytrzymałości i możliwości rozciągania jest wykorzystywana, do zabezpieczenia towaru na paletach. Dzięki temu w bezpieczny i dużo łatwiejszy sposób można go przewozić i wyładowywać. Folia strechowa klei się sama do siebie, dzięki czemu nie wymaga użycia taśmy klejącej ani innych dodatkowych produktów, a samo pakowanie jest bardzo łatwą i szybką czynnością.

Folia strechowa – wielka pomoc w trakcie przeprowadzki

Zmieniając miejsce zamieszkania lub przenosząc firmowe biuro, zwykle pierwszą myślą jest potrzeba zakupu dużej ilości kartonów. Niestety regały, szuflady, sofy, czy stoły, nie nadają się do zapakowania w ten sposób i najlepszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie ich folią strechową. Sprawi, to nie tylko tyle, że uniknie się uszkodzeń, ale też dzięki temu podczas przenoszenia mebli unikniemy otwierania się drzwiczek, czy wysuwania szuflad. Zawinięcie mebli w folię, w znacznym stopniu zwiększy komfort transportu i ułatwi pracę.

Folia strechowa – przezroczysta, czy czarna?

Folie strechowe występują w dwóch popularnych wersjach, transparentej oraz czarnej. Czarna bardzo dobrze zakrywa zawartość przesyłki, co uniemożliwia poznanie jej zawartości osobom postronnym. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy uniknąć kradzieży wartościowej zawartości paczki, jak sprzęt RTV i AGD. Dodatkowo czarna folia chroni przed promieniami UV i zapobiega wyblaknięciu produktu przez słońce.

Przezroczysta folia strechowa służy głównie do przytrzymywania towarów znajdujących się na paletach, a dzięki swojej transparentności od razu pozwala określić zawartość przesyłki. Ułatwia to pracę szczególnie w sklepach i na magazynach.