Polski ogród śródziemnomorski

Może to wydać się nieco dziwne, że ktoś w Polsce chce zakładać ogród śródziemnomorski. Jednak, takie marzenia również są realizowane przez projektantów ogrodów. Aby taki ogród wyglądał dobrze, wcale nie musi być duży. W ogóle, żaden ogród nie musi być duży, aby wyglądał dobrze. Wszystko zależy od projektu, jaki zostanie stworzony.

Zawsze zakładanie zieleni  musimy zostać dobrze przemyślane, a wtedy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Oczywiście, w śródziemnomorskim ogrodzie nie może zabraknąć oczka wodnego. Można również umieścić tam latarynkę, która idealnie wprowadzi do ogrodu nastrój śródziemnomorski. Ponadto, w takim ogrodzie obowiązkowo powinny znaleźć się kamienne donice, kratki na rośliny, które idealnie wypełnią taką przestrzeń.

Jak najbardziej uzyskać będzie można wtedy piękny i nastrojowy wygląd ogrodu. Ważną częścią tego ogrodu są również dolomitowe bryły na skalniak i murki. Wypełnieniem ogrodu będą płyty, po których można będzie spacerować po ogrodzie. Wszystkie rabaty w ogrodzie powinny również zostać wysypane żwirem. Pozwoli nam to uzyskać typowo śródziemnomorski krajobraz oraz zapobiegnie wyrastaniu chwastom. Będzie to więc upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Zdecydowanie takie zakładanie zieleni  nie polega na szukaniu dużych roślin. Raczej warto skupić się na tych niskich. Jedynym wyjątkiem powinny stanowić okazałe azalie, które zawsze świetnie wyglądają w ogrodzie, w szczególności w tym śródziemnomorskim. W takim ogrodzie powinny również znaleźć się takie kwiaty jak róże, kloniki palmowe. Nie powinno zabraknąć świerków, sosenek i wielokwiatowych powojników. Nieodłącznym elementem tego ogrodu będą również bluszcze, lawendy, szałwie i kocimiętka.

Zdecydowanie, dzięki wybraniu takich roślin, taki ogród będzie wyglądał w zjawiskowy sposób. Będziemy zadowoleni z efektów, jakie uda nam się w takiej sytuacji uzyskać. Nie ma takiej możliwości, aby mogło być inaczej.