Profesjonalne środki czystości – dlaczego warto po nie sięgać?

Czystość w miejscu pracy to podstawa nie tylko ze względów higienicznych. W zadbanym biurze czy lokalu usługowym praca przebiega przyjemniej i bardziej komfortowo. Szczególne znaczenie ma czystość w restauracjach czy hotelach, gdzie mamy do czynienia z bardzo wymagającymi klientami. Podczas sprzątania w firmach warto jest więc stosować profesjonalne środki czystości. Dlaczego sprawdzą się one lepiej niż te zwykłe, dostępne na sklepowych półkach?

Profesjonalne środki czystości a zwykła chemia gospodarcza

Czym różni się dostępna w marketach chemia gospodarcza od tej profesjonalnej, dedykowanej sprzątaniu w firmach? Przede wszystkim swoją jakością. Produkty tworzone z myślą o profesjonalnym użytku spełniają bardziej restrykcyjne normy. Nie tylko czyszczą, ale i dezynfekują, co jest niezbędne w takich obiektach jak sklepy czy restauracje. Poza tym, profesjonalne środki czystości są skuteczniejsze w działaniu, gdyż zawierają silniejsze substancje czynne. To przekłada się z kolei nie tylko na lepszy efekt, ale również na szybsze i łatwiejsze usuwanie zabrudzeń. Kolejna istotna różnica to wydajność – znacznie większa w przypadku skoncentrowanych środków czystości oferowanych przedsiębiorstwom. Większa skuteczność i wydajność oznacza, że zakup profesjonalnej chemii jest bardziej ekonomiczny.

Profesjonalne środki czystości – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Profesjonalne środki czystości mogą wydawać się kosztowniejsze i bardziej niebezpieczne w użyciu, jednak w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Preparaty tego typu muszą spełniać bowiem wiele restrykcyjnych norm narzuconych przez Sanepid. Bardzo często są to więc produkty przystosowane do kontaktu z żywnością oraz bezpieczne dla alergików czy posiadaczy wrażliwej skóry. Dzięki nim możliwe jest nie tylko skuteczne usuwanie zabrudzeń, ale również dezynfekcja, podczas której niszczone są szkodliwe dla zdrowia grzyby, bakterie czy wirusy. Co jeszcze przemawia za zakupem profesjonalnych środków czystości?

Ekonomiczne opakowania

Środki czystości przeznaczone do sprzątania w firmach stanowią ekonomiczny wybór nie tylko dlatego, że są skuteczniejsze i bardziej skoncentrowane. Ich zakup opłaca się także ze względu na fakt, iż są sprzedawane w dużych opakowaniach. Większa pojemność pozwala na dłużej zapomnieć o konieczności ponownego zaopatrzenia się w produkt i jest korzystna z punktu widzenia ochrony środowiska – mniej zużytych opakowań to mniej odpadów.

Odpowiednia pielęgnacja powierzchni

W większości przypadków profesjonalne środki czystości opracowywane są z myślą o myciu konkretnych powierzchni lub pomieszczeń. Oznacza to, że ich formuły dostosowane są do potrzeb takich materiałów, jak drewno, metal, ceramika czy szkło. Odpowiednio dobrany preparat pozwala oczyszczać konkretne elementy wyposażenia skutecznie, jednak bez narażania ich powierzchni na uszkodzenie. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku miejsc, które mają charakter reprezentatywny.

Sprzątanie z wykorzystaniem profesjonalnych środków czystości jest szybsze, tańsze i bardziej efektowne. Warto więc zaopatrywać się w preparaty czyszczące u najlepszych dystrybutorów, oferujących sprawdzone, wysokojakościowe produkty.

Opublikowany w ADG