Salon pełną gębą

W całej Polsce możemy znaleźć usługi fryzjerskie. To czynności, z których korzystamy w naszym życiu nie jeden raz. Fryzjer dla psów kojarzy nam się jednak z czymś zupełnie innym. Jest to nowość, ponieważ wcześniej tego typu usługi były traktowane jako ciekawostka. Jeśli mamy jednak możliwość i odrobinę gotówki sami możemy założyć sobie biznes polegający na strzyżeniu psów. Takich usług brakuje jeszcze na Polskim rynku, dlatego szansa na osiągnięcie sukcesu jest większa. Zainteresowanych osób na pewno nie zabraknie a znajdziemy ich wśród bardziej zamożnej klienteli, która pozwoli nam wykonać zabiegi pielęgnacyjne na zwierzaku.

Zawsze stawiajmy na doświadczenie

Oczywiście salon musi prosperować do tego jest wymagane doświadczenie pracowników bez tego nawet nie mamy co myśleć o założeniu salonu, ponieważ będzie to bardzo nietrafna inwestycja. Najlepsi są wykwalifikowani pracownicy tacy, którzy mają potwierdzenie swoich umiejętności. Chodzi oczywiście o udokumentowane kursy certyfikaty i inne tego typu sprawy. Oczywiście kurs tego typu to wydatek 3000 złotych, jeśli chcielibyśmy go zrobić sami. Koszt profesjonalnego pracownika to również kwota około 3000 złotych co miesiąc tak więc i tak musimy zainwestować pieniądze. Warto jednak ponieważ cena jednego zabiegu na dużym psie to kwota 120 złotych kilka takich psów dziennie i mamy zarobek tysiąca złotych. Dobrze, aby tego typu usługi prowadzić w centrum wtedy o wiele łatwiej możemy pozyskać klientów, którzy na pewno z naszych usług skorzystają, gdy nadarzy się taka możliwość.

 

Strzyżenie psów

Oprócz pracowników trzeba pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu gabinetu. W tym przypadku należy postawić na jakość wyposażenia i zaopatrzyć się w drogie kosmetyki i specjalistyczne narzędzia. Bez nich strzyżenie psów nie będzie możliwe. Lokal trzeba dostosować też do małych pacjentów, czyli do psów. Prowadzenie takiego salonu nie jest więc wcale takie proste, jakby mogło nam się wydawać. Doświadczenie to jeden z kluczy do sukcesu.