Zlecenie aranżacji ogrodu – czy warto?

zlecenie aranżacji ogrodów

Ogród to wizytówka naszego domu – dobrze, gdy prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Aby jednak tak było, konieczny jest przemyślany projekt i realizacja. Choć mogłoby się zdawać, że zasadzenie rośli i krzewów oraz zasianie trawnika to żadna wielka filozofia, aranżacja ogrodu obejmuje dużo więcej aspektów. Zlecenie aranżacji ogrodu – czy warto?

Ogród marzeń kontra rzeczywistość

Choć po obejrzeniu miliona katalogów i czasopism ogrodniczych, a także stworzeniu całej tablicy na Pintereście może nam się zdawać że wiemy już wszystko na temat aranżacji ogrodów, rzeczywistość może nas zaskoczyć. Ph gleby, zacienienie, a także odległości w jakich powinny być sadzone od siebie różne rośliny to wiedza, o której laik zwykle nie ma pojęcia.

Aby ogród cieszył oko cały rok, jego aranżację warto zlecić profesjonaliście. Ułatwi to dalszą pielęgnację i utrzymanie ogrodu przez wiele kolejnych lat.

Co obejmuje zlecenie aranżacji ogrodu?

Zlecenie aranżacji ogrodu obejmuje coś więcej niż tylko rozplanowanie rozsadzenia drzew i krzewów. Wieloletnie doświadczenie w branży pomaga profesjonalistom zaplanować rzeczy, o których sami byśmy nie pomyśleli.

Aranżacja ogrodu obejmuje także rozplanowanie elementów małej architektury. Ścieżki, ławeczki, miejsca wypoczynkowe, altanki, oświetlenie. Zaplanowanie rozmieszczenia tych rzeczy pozwoli na rozplanowanie infrastruktury wodnej i elektrycznej. Prace z nimi związane zwykle wykonuje się przed zasianiem trawników i rozsadzeniem roślin. Dzięki temu unikamy tracenia czasu i środków.

Dobór roślin, które dobrze będą czuły się w swoim sąsiedztwie również wymaga wiedzy i doświadczenia. Ponadto wzięcie pod uwagę, czy w ogrodzie będą przebywać dzieci lub zwięrzęta  jest równie ważne. Pomoże specjaliście wyeliminować trujące gatunki roślin mogące stanowić zagrożenie.

Zlecenie aranżacji ogrodu GreenQL

Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, zaaranżowanie swojego ogrodu zleć firmie GreenQL.pl! Wieloletnie doświadczenie i kadra ekspertów w swojej dziedzinie pozwala im projektować piękne i funkcjonalne ogrody. Sprawdź realizację i umów się na rozmowę o współpracy.